MWENYEMACHO DOT COM

Yanapojiri Nilipo na Wewe Upo

SECKOU KEITA

Posted by Bob Sankofa on February 9, 2008

sauti-day-2-049_sekou-keita.jpg

Anaishi Ulaya kwa sasa lakini ni mzaliwa wa Senegal. Anapiga Kora na pia kwa mara ya kwanza jana nikaona mtu anapiga kora pacha, hili ni kora lenye milingoti miwili kwenye mtungi mmoja.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: